Kır Düğünleri

Naturapark

Doğanın tüm görkemiyle uyandığı yaz aylarında dünyaevine girmeye niyetlenen çiftlerin çoğu kır düğünlerini tercih ediyor. Yalnız çiftlerin değil, konuklarının da hafızalarına kazınan kır düğünleri; yemyeşil, yumuşacık çimenler, güzel kokulu çiçekler, kuşlar ve dansa katılan kelebeklerle şenleniyor…

Şehrin yakınında, yine de doğanın kucağında olmak mutlu, samimi bir başlangıç için ideal bir seçim.

Şık ve sade bir kır düğünü, şehrin zayıflattığı romantizm duygunuzu geri getirir.

Kır düğünü denildiğinde akla ilk önce doğa gelir. Kendi bahçenizde, özerkliği koruyabileceğiniz bir piknik alanında, sahilde, çiftlik evlerinde,  tarihin izlerini taşıyan mekânlarda, bahçeleri kırlara açılan butik otellerde, kır lokantalarında evlenebilirsiniz… Yaratıcılığınızı kullanmalısınız.

Bir de oteller dışındaki mekanlarda çevreyi gözden geçirirken olanı değil, olduracağınız hali hayal etmeyi denemelisiniz. Genelde ışık huzmeleri, börtü böcek çıtırtıları, mütevazı ağaçlar, dağınık çiçek öbekleri, biraz boş alanlar görünecektir gözünüze. Kısacası rengi, müziği, ışıkları, renkli minderleri, mumları, meşaleleri yani dekoratif nice dokunuşları, konukların cıvıltısını hayalinizde canlandırabiliyor olmanız gerekecek.

Müthiş bir serüvene adım atmakta olduğunuzu hissedin. Böylece yeni hayatınıza masmavi gökyüzü, ılık esintiler, duygusal müzikler eşliğinde artan bir heyecanla başlayabilirsiniz. Üstelik bu düğünlerin en güzel yanı cıvıl cıvıl gelinlikler seçebilmeniz. Kendisi sizden ağır klasik kıyafetler yerine bir prenses gibi hafif ve zarifçe hareket edebileceğiniz uçuşan modeller tercih edebilmeniz. Kısa etekli gelinlikler de giyebilirsiniz, düztabanlı sevimli ayakkabılar da. Saçlarınızı salabilirsiniz. Bukleler arasında, bileklerinizde harikulade çiçekler taşıyabilirsiniz. Uzun romantik kolyeler kullanabilirsiniz. Size bakanların bir peri kızıyla karşılaştıklarını düşünmelerini sağlayabilirsiniz ya da modern, özgür, olgun ve doğanın dokunuşuyla her zaman olduğundan daha güzel ve genç görünen bir kadınla… Damatlar için de durum hiç farklı değil. Onlar da gelenekler dışına çıkmaya hak kazanıyorlar. Günün tadını çıkaracak, başlangıcın romantizmini taşıyacak her giysi uygun.

KadincaFikirler.com olarak sizin için hazırladığımız Kır Düğünleri için Mekanın Tasarımı, Kır Düğünleri için Nikah Şekerleri,  Kır Düğünleri için Yemekler ve Müzik, Kır Düğünleri için Masa Düzenlemeleri gibi konu başlıklarındaki yazılarımıza da göz atın.

Naturapark
Naturapark

Kır düğünleri için gözden geçirebileceğiniz bazı uygun mekanlardan küçük bir liste verelim:

Nabizade Konağı

Rüya Bahçe

Eyüboğlu

Naturapark

Garden Fresta

Meyyali

Güney Bahçe (Eski Parkorman)

Gold Country Park

Kamer Botanik Park

Saklıköy 2

Mehmet Restaurant

Nispet Park (Garden Doğa)

Hara Wedding

Kır düğünleriniz için masa düzenlemeleri, kır düğünlerinde yemekler ve diğer detaylar hakkında aşağıdaki “Konu hakkında diğer yazılarımız” bölümündeki sayfalarımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.